Upominki reklamowe w marketingu partii politycznych

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami znacznej komercjalizacji kampanii wyborczych i wszelkiego rodzaju działań partii politycznych. Oznacza to, że partie, promując się wśród wyborców, podejmują działania tożsame z działaniami podejmowanymi w ramach marketingu komercyjnego, przez prywatne firmy. Trudno oceniać to zjawisko jednoznacznie. Jest to po prostu znakiem naszych czasów, że wszystkie dziedziny życia ulegają komercjalizacji. Dlatego też marketing partii politycznych należy oceniać pod kątem jego skuteczności. Jakie działania mogą podejmować partie polityczne, aby przyciągać do siebie wyborców?

Jeśli mają to być działania podobne do firm prywatnych, mogą one polegać m. in. na rozdawaniu ludziom gadżetów w formie upominków. Takie upominki reklamowe to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pomaga partiom pozyskać sympatię ludzi. Bardzo wielu spośród obdarowanych zainteresuje się daną partią i nawet jeśli na nią nie zagłosuje, poczyta o niej, zapozna się z jej programem, itp.

Owe upominki reklamowe partii politycznych to bądź praktyczne przedmioty, przydatne w życiu codziennym, bądź też gadżety sprawiające radość. Pierwsza kategoria obejmuje takie gadżety jak notesy, kubki, długopisy, itp. Druga grupa przedmiotów to np. maskotki, zabawki, bloki rysunkowe, itp.

Ważna jest tutaj kwestia dystrybucji. Upominki reklamowe partii politycznych są rozdawane w miejscach ruchliwych, gdzie zawsze jest dużo ludzi. Miejsc takich jest bardzo dużo, nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych ośrodkach miejskich. Są to np. parki, centra miast, główne skrzyżowania, punkty komunikacyjne, itp. Ale nie jest to jedyna możliwość.

Prezenty, o których mowa, mogą być rozdawane także podczas happeningów i wieców politycznych, których partie, szczególnie w okresie trwania kampanii wyborczych, organizują bardzo wiele. Okazji do zdobycia sympatii wyborców jest więc bardzo dużo.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2021 Porady Ekspertów