Drukarki fiskalne kontra kasy fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Każdy przedsiębiorca, którego przepisy zobowiązuje do zarejestrowania urządzenia ewidencjonującego sprzedaż towarów lub usług osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej, zaopatrzyć powinien się w drukarkę lub kasę fiskalną. Na pierwszy rzut oka urządzenia te są do siebie bardzo podobne. Jak się jednak okazuje, różnice między nimi są znaczące. Zadaniem przedsiębiorcy jest zdecydowanie, który ze sprzętów lepiej sprawdzi się w jego firmie. Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!W przeciwieństwie do urządzenia, jakimi są drukarki fiskalne, kasa fiskalna jest kompletnym, samodzielnym systemem służącym do rejestracji sprzedaży. Takie urządzenie, przed rozpoczęciem ewidencjonowania wymaga fiskalizacji oraz zaprogramowania bazy PLU (bazy towarów i usług kryjących się wewnątrz sprzętu). Kasa fiskalna funkcjonować może bez konieczności podłączenia do komputera. Zaopatrując się w nią, przedsiębiorca zyskuje urządzenie w 100% przygotowane do sprzedaży oraz wydruku paragonów.

Drukarki fiskalne wymagają z kolei podłączenia do komputera czy innego systemu sprzedażowo – rozliczeniowego. Nie jest to urządzenie autonomiczne, lecz stanowi część systemu sprzedaży mającego za zadanie gromadzić oraz rejestrować w pamięci fiskalnej informacje na temat wykonanego obrotu. Poza komputerem niezbędne jest tu również dedykowane oprogramowanie przesyłające wprowadzone informacje do drukarki. Nie zawiera ona bazy towarów i usług PLU, lecz jest zintegrowana z programem. Podobnie jak kasa fiskalna, urządzenie to wymaga fiskalizacji przed rozpoczęciem ewidencjonowania. Na rynku spotkać można się z modelami podłączanymi do komputera w sposób bezprzewodowy.

drukarki fiskalne czy kasy fiskalne – co będzie lepsze dla naszej firmy? Podstawowym kryterium powinna być tutaj możliwość podłączenia sprzętu do komputera. Jeżeli jej nie ma, jedynym rozwiązaniem wydaje się być kasa, jako że drukarka nie jest w stanie działać w sposób samodzielny. Gdy z kolei urządzenie do ewidencjonowania będzie się znajdowało w pobliżu komputera, warto uwzględnić dodatkowe funkcje drukarek.

Tagi: , ,

© 2016 - 2021 Porady Ekspertów